Tester gniazd RAMu


Tester gniazd RAMu jest narzędziem pozwalającym sprawdzić poprawność połączeń gniazda pamięci RAM z jego kontrolerem. Oznacza to, iż jego zastosowanie jest znacznie szersze i nie ogranicza się do samego gniazda. W przypadku pamięci DDR3 kontroler znajduje się w procesorze. W przypadku pamięci DDR2 albo w procesorze w przypadku platformy opartej na AMD, albo w moście północnym w przypadku platformy opartej na Intelu. Szczegóły konkretnych rozwiązań można znaleźć w schematach lub sprawdzić doświadczalnie – obserwując wskazania testera z zamontowanym i wyjętym procesorem.

Poniżej przykład wskazań prawidłowych – wszystkie diody na testerze świecą.

WP_20160413_005

Świadczy to o prawidłowości połączeń gniazda RAMu z kontrolerem – w tym przypadku kontroler jest wbudowany w procesor. Prawidłowe są zatem połączenia w gnieździe RAM, na płycie, w sockecie procesora oraz w procesorze.

Tester potrafi także wykryć niektóre uszkodzenia kontrolera RAM w procesorze (w praktyce – uszkodzenie procesora). W przypadku platform z kontrolerem pamięci RAM wbudowanym w most północny nie jest istotne czy procesor jest zamontowany czy nie.

Poniżej tester DDR3 pokazujący połączenia z zamontowanym procesorem oraz brak połączeń z wyjętym procesorem.
WP_20160413_010

Dzięki padom na testerze możliwe jest także sprawdzenie połączeń odpowiadających za zasilanie pamięci przy pomocy multimetru.Instalacje elektryczne w domach i mieszkaniach, teletechnika, systemy alarmowe, automatyka domowa
Miejsce na reklamę "po treści"
Marek Szymonicz
Marek Szymonicz
2021-11-14
Zweryfikowana
Polecam fachowców! Naprawdę zgrana i rzetelna ekipa. Cała elektryka wykonana z kosmetyczną starannością.
Robert R.
Robert R.
2021-10-06
Zweryfikowana
Polecam, kilkakrotnie naprawiałem sprzęt i zawsze bez problemu usterka była usunięta. Przystępne ceny i profesjonalna obsługa.
Jakub Szybiak
Jakub Szybiak
2021-09-28
Zweryfikowana
Gorąco polecam specjalistów, zwłaszcza Pana Sebastiana. Ogromna wiedza i doświadczenie gwarantują wdrożenie w projektach najnowszych technologii z zakresu elektryki i SmartHome. Szybko i sprawnie.
Jolanta Krzemień
Jolanta Krzemień
2021-03-21
Zweryfikowana
Bardzo profesjonalna obsługa. Pan naprawił mi nie działający sterownik do movera (napęd przyczepy campingowej). Ustalił co nie działa, zamówił odpowiednią cześć, przelutował, naprawił i działa a do tego wszystko szybko i profesjonalnie. Korzystałam również z usługi montażu wideo domofonu i siłowników bramy. Bardzo polecam.
Michał Dzik
Michał Dzik
2021-03-14
Zweryfikowana
Szybko sprawnie i w rozsądnej cenie. Polecam usługi tego Pana
Kuba
Kuba
2021-03-08
Zweryfikowana
Wysoka jakość, a przy tym rozsądna cena. Polecam
Alopus Alopus
Alopus Alopus
2021-03-08
Zweryfikowana
Bardzo dobrzy fachowcy, szczególnie pozdrawiam pana Sebastiana.
Wojtek Zamarski
Wojtek Zamarski
2021-01-27
Zweryfikowana
Pełny profesjonalizm, szybka obsługa, rozsądne ceny. Gorąco polecam!!!