Programowanie KBC ITE – IT8585E, IT8586E, IT8587E, IT8985E


W tym artykule omówię programowanie KBC za pomocą programatora dostępnego pod nazwą “KB9012QF+EDID eeprom USB Programmer + keyboard tester New version 4.3-4.7”. W przykładzie wykorzystałem płytę ACLU9 NM-A311 z laptopa Lenovo G50-30.

UWAGA: Do tego programatora można wgrywać różne softy. Dzięki temu można programować także KB90XX i MEC. Do programowania KBC ITEXXXXE należy wgrać soft mający w nazwie “ITE_PROJ_M88”. W najnowszej wersji oprogramowania jest to wykonywane automatycznie.

Przed przystąpieniem do programowania należy odpowiednio skonfigurować programator. W tym celu należy wybrać z rozwijanej listy model płyty.

Plik z listą (MB connection IT85XX) powinien znajdować się w głównym katalogu dysku C:, aby był wczytywany przez programator. Plik ten jest plikiem tekstowym i można go edytować dodając kolejne modele płyt.

przechwytywanie 3

Nie ma potrzeby konfiguracji kabelkami jak w przypadku programowania KB90XX.

Po wybraniu modelu płyty należy kliknąć “SEND SETTINGS” oraz podłączyć programator tasiemką do złącza klawiatury płyty głównej oraz do USB.

Przed rozpoczęciem programowania należy zasilić KBC. W przypadku nowego egzemplarza polecam zasilić go z zasilacza serwisowego, a w przypadku już programowanego – można spróbować podłączyć zasilacz od laptopa – zasilanie KBC przez układy płyty.

Następnie można sprawdzić połączenia “CHECK CONNECTION” i jeśli nie ma problemów – odczytywać i programować KBC.

Przechwytywanie2

Można także ręcznie ustawić sygnały w przypadku braku odpowiedniej płyty na liście, jednak wygodniej jest dodać nową pozycję do listy.Instalacje elektryczne, systemy alarmowe, inteligentne domy: projekty, konsultacje, wykonanie, modyfikacje, integracje.