Hasła w laptopach


Zdjęcie hasła zabezpieczającego w laptopach jest zazwyczaj znacznie trudniejsze niż w przypadku komputerów stacjonarnych, gdzie często jest do tego odpowiednia zworka lub pomaga wyjęcie bateryjki cmos.
Zabezpieczenia w laptopach które są projektowane jako urządzenia mobilna są znacznie trudniejsze do wyłączenia ze względu na znacznie większe ryzyko kradzieży.
W laptopach nie ma zazwyczaj zworek odpowiedzialnych za reset hasła, a wyjęcie bateryjki cmos nie powoduje zniknięcia hasła.
Do zdjęcia hasła w niektórych przypadkach wystarczy kod lub odpowiedni program – może być udostępniony np. przez autoryzowany serwis po sprawdzeniu czy sprzęt nie jest np. kradziony – np. okazaniu dokumentu zakupu. Taka usługa może być wykonana odpłatnie.

Warto wziąć to pod uwagę w przypadku zakupu laptopa z hasłem – może pochodzić z kradzieży, ale często hasła spotyka się także w laptopach poleasingowych sprzedawanych przez firmy – mają legalne pochodzenie a pomimo tego założone hasła. Legalny zakup laptopa w sprawdzonym miejscu (od sprzedawcy będącego właścicielem, wystawiającego dokument sprzedaży, itp) może uchronić przed konsekwencjami prawnymi.

Ze względu na możliwość nieuczciwego wykorzystania informacji nie będą tu podawane sposoby na usunięcie hasła.Instalacje elektryczne w domach i mieszkaniach, teletechnika, systemy alarmowe, automatyka domowa
Miejsce na reklamę "po treści"
Marek Szymonicz
Marek Szymonicz
2021-11-14
Zweryfikowana
Polecam fachowców! Naprawdę zgrana i rzetelna ekipa. Cała elektryka wykonana z kosmetyczną starannością.
Robert R.
Robert R.
2021-10-06
Zweryfikowana
Polecam, kilkakrotnie naprawiałem sprzęt i zawsze bez problemu usterka była usunięta. Przystępne ceny i profesjonalna obsługa.
Jakub Szybiak
Jakub Szybiak
2021-09-28
Zweryfikowana
Gorąco polecam specjalistów, zwłaszcza Pana Sebastiana. Ogromna wiedza i doświadczenie gwarantują wdrożenie w projektach najnowszych technologii z zakresu elektryki i SmartHome. Szybko i sprawnie.
Jolanta Krzemień
Jolanta Krzemień
2021-03-21
Zweryfikowana
Bardzo profesjonalna obsługa. Pan naprawił mi nie działający sterownik do movera (napęd przyczepy campingowej). Ustalił co nie działa, zamówił odpowiednią cześć, przelutował, naprawił i działa a do tego wszystko szybko i profesjonalnie. Korzystałam również z usługi montażu wideo domofonu i siłowników bramy. Bardzo polecam.
Michał Dzik
Michał Dzik
2021-03-14
Zweryfikowana
Szybko sprawnie i w rozsądnej cenie. Polecam usługi tego Pana
Kuba
Kuba
2021-03-08
Zweryfikowana
Wysoka jakość, a przy tym rozsądna cena. Polecam
Alopus Alopus
Alopus Alopus
2021-03-08
Zweryfikowana
Bardzo dobrzy fachowcy, szczególnie pozdrawiam pana Sebastiana.
Wojtek Zamarski
Wojtek Zamarski
2021-01-27
Zweryfikowana
Pełny profesjonalizm, szybka obsługa, rozsądne ceny. Gorąco polecam!!!