Badanie stanu dysku – Victoria


W tym artykule pokażę jak sprawdzić stan dysku przy pomocy programu Victoria.

UWAGA: Program Victoria należy uruchamiać „jako administrator”.

Program Victoria pozwala na sprawdzenie zarówno parametrów SMART dysku jak i skan powierzchni w poszukiwaniu błędów (badsektorów).

Poniżej screen pokazujący główne okno programu:

Victoria

Po wybraniu dysku z listy w okienku po prawej stronie można przejść do zakładki SMART:

Victoria2Parametry SMART pokażą się po naciśnięciu  przycisku „GET SMART”. Powyżej przykład sprawnego dysku – w okienku obok przycisku pojawia się „GOOD”.

Uwaga: Program Victoria może mieć problemy z odczytem SMART dysku przez USB.

Ważną cechą programu Victoria jest narzędzie do skanowania powierzchni dysku, pokazujące nie tylko badsektory, ale też wolne sektory.

Poniżej przykład dysku z problematycznymi sektorami:

Victoria

Poniżej przykład sprawnego dysku – jak widać nie są wyświetlane błędy.

Victoria4

UWAGA: ze względu na czas trwania skanów – nie zostały one przeprowadzone do końca. Aby zbadać stan dysku testy powierzchni należy przeprowadzić do końca, chyba że w czasie testu stwierdzimy, że dysk nie nadaje się do użytku, wtedy dalsze sprawdzanie nie ma sensu.

Poniżej przykład dysku z uszkodzonymi (Err) oraz wolnymi sektorami.

Na wykresie widać  czerwone linie (błędy) oraz spadki prędkości.

victoria skan

Spora część dysku działa poprawnie – po wykrojeniu partycji omijając uszkodzone miejsca dysk można używać do przechowywania czy przenoszenia nieistotnych danych – istnieje ryzyko utraty danych na tym dysku!Nowoczesne, bezpieczne, funkcjonalne instalacje elektryczne w domach i mieszkaniach, teletechnika, systemy alarmowe, automatyka domowa


Kosztorysy inwestorskie, ofertowe, zamienne, dodatkowe, przedmiary robót. Dla urzędów, projektantów, inwestorów, wykonawców Zobacz więcej na www.SKProgress.pl
Ebooki o naprawach laptopów i płyt głównych

Miejsce na Twoją reklamę!
Carlos Rodrigues
Carlos Rodrigues
2022-10-14
Super obsługa! Gorąco polecam ekipa - Sebastian i Arek. Pomogli mi w moim mieszkaniu od zero z ich ogromna wiedza i doświadczenie z zakresu elektryki i Smart Home i jestem bardzo zadowolony z wyniku. Wielkie dzięki! (Przepraszam za wszystkie możliwe błędy ortograficzne i gramatyczne, które są spowodowane tym, że polski język nie jest moim ojczystym. Dałam z siebie wszystko. :) )
Marek Szymonicz
Marek Szymonicz
2021-11-14
Polecam fachowców! Naprawdę zgrana i rzetelna ekipa. Cała elektryka wykonana z kosmetyczną starannością.
Robert R.
Robert R.
2021-10-06
Polecam, kilkakrotnie naprawiałem sprzęt i zawsze bez problemu usterka była usunięta. Przystępne ceny i profesjonalna obsługa.
Jakub Szybiak
Jakub Szybiak
2021-09-28
Gorąco polecam specjalistów, zwłaszcza Pana Sebastiana. Ogromna wiedza i doświadczenie gwarantują wdrożenie w projektach najnowszych technologii z zakresu elektryki i SmartHome. Szybko i sprawnie.
Jolanta Krzemień
Jolanta Krzemień
2021-03-21
Bardzo profesjonalna obsługa. Pan naprawił mi nie działający sterownik do movera (napęd przyczepy campingowej). Ustalił co nie działa, zamówił odpowiednią cześć, przelutował, naprawił i działa a do tego wszystko szybko i profesjonalnie. Korzystałam również z usługi montażu wideo domofonu i siłowników bramy. Bardzo polecam.
Michał Dzik
Michał Dzik
2021-03-14
Szybko sprawnie i w rozsądnej cenie. Polecam usługi tego Pana
Kuba
Kuba
2021-03-08
Wysoka jakość, a przy tym rozsądna cena. Polecam
Alopus Alopus
Alopus Alopus
2021-03-08
Bardzo dobrzy fachowcy, szczególnie pozdrawiam pana Sebastiana.