Sonoff RF Bridge


Most pozwalający na odbieranie i nadawanie sygnałów radiowych 433MHz. Współpracuje z aplikacją eWeLink, a po zmianie oprogramowania z Home Assistantem.

Sonoff RF Bridge z oryginalnym oprogramowaniem pozwala sterować urządzeniami oraz odbierać sygnały radiowe. Dzięki aplikacji eWeLink możliwe jest zaprogramowanie akcji (np. włączenie urządzenia Sonoff) po odebraniu sygnału lub wysłanie sygnału radiowego. W oryginalnej wersji oprogramowania ograniczona jest ilość kodów (urządzeń) oraz możliwe sterowanie urządzeniami sparowanymi z eWeLink.

Po zmianie oprogramowania na Tasmota można używać Sonoff RF Bridge z Home Assistantem. Dzięki temu można sterować i odbierać sygnały z innych urządzeń niż Sonoff. Nie ma także ograniczenia ilości kodów.

 Sonoff RF Bridge Tasmota

Po wykonaniu integracji i konfiguracji RF Bridge z HA można odbierać i wysyłać sygnały. Sam proces zmiany firmware, integracji i konfiguracji jest dostępny w internecie.

Kod nadawany przez piloty można odczytać w konsoli dostępnej pod adresem IP RF Bridge’a. Następnie odczytane kody można wykorzystać w Home Assistant – do odbierania (binary_sensor) lub wysyłania (light, switch, itp).

Sterowanie można wykonać poprzez automatyzacje lub node-RED.Instalacje elektryczne, systemy alarmowe, inteligentne domy: projekty, konsultacje, wykonanie, modyfikacje, integracje.