Pomocy! Mój laptop nie działa! Co robić? Przeczytaj zanim skierujesz się do serwisu.


Na wielu forach internetowych znajdziemy wpisy o tematyce: Pomocy! Mój laptop nie działa! Co robić !

1260785_84481055Ta strona jest próbą fachowej odpowiedzi na wiele pytań odnośnie usterek laptopów. Zawierać będzie cenne wskazówki pozwalające na samodzielną diagnostykę, a w wielu przypadkach także sposoby naprawy nie wymagające specjalistycznego sprzętu.

Nie znajdziesz tu porad typu “włóż płytę do piekarnika”, “potraktuj chip opalarką lub palnikiem”.
Są znacznie lepsze metody na uzyskanie takich samych efektów, a jednocześnie nie powodujących nieodwracalnych uszkodzeń płyty głównej.

I tylko bezpieczne metody będą tu przytaczane!

Jeśli masz problem z laptopem, który nie został poruszony – napisz. Postaram się opisać możliwe przyczyny i rozwiązania.

Nie wszystkie naprawy mogą być wykonywane bez specjalistycznego sprzętu. Często jednak wystarczą podstawowe narzędzia dostępne w supermarkecie w przystępnej cenie.

Pamiętaj! Naprawy dokonywane przez osoby bez doświadczenia mogą doprowadzić do jeszcze większych uszkodzeń! Jeśli nie czujesz się na siłach – zwróć się do specjalistów!

Pewnie zastanawiacie się dlaczego – jako serwisant postanowiłem podzielić się swoim doświadczeniem. Odpowiedź jest prosta. Zbyt często trafiają do mnie laptopy po samodzielnych naprawach, które doprowadziły do destrukcji powodującej nieopłacalność naprawy.Instalacje elektryczne, systemy alarmowe, inteligentne domy: projekty, konsultacje, wykonanie, modyfikacje, integracje.