Brakujące klawisze – uzupełnianie


450658_53998803Czasem zdarza się, że z klawiatury odpadnie przycisk. Nie oznacza to od razu konieczności wymiany klawiatury na nową. Jeśli przycisk nie jest uszkodzony lub nie zaginął można podjąć próbę montażu takiego klawisza.

Przed montażem należy dokładnie obejrzeć zarówno sam klawisz, jak i prowadnice. Należy sprawdzić dokładnie, czy żaden element nie jest ułamany. Dla porównania można zdemontować inny przycisk tej samej klawiatury i porównać. Klawisz można zdemontować podważając go delikatnie od góry. Bez użycia większej siły powinien odskoczyć.

Jeśli zarówno klawisz jak i jego prowadnice wyglądają na nieuszkodzone można zamontować przycisk. Należy w tym celu przyłożyć klawisz na miejsce i delikatnie dociskać aż do momentu w którym wskoczy na swoje miejsce. Można także delikatnie poruszać dociśniętym przyciskiem na boki lub obracać nim aż do wskoczenia w zatrzaski.

Należy tu pamiętać o delikatnym traktowaniu klawisza, ponieważ można połamać zarówno zaczepy klawisza jak i jego prowadnice.

W przypadku zgubienia lub uszkodzenia klawisza można w wielu przypadkach dokupić pojedynczy używany klawisz. Warunkiem powodzenia montażu takiego klawisza jest dobry stan prowadnic oraz oczywiście sprawne zatrzaski i właściwy model zakupionego klawisza.

W przypadku uszkodzonych prowadnic klawisza można zapytać sprzedawców pojedynczych przycisków o prowadnice lub serwis o możliwość naprawy uszkodzonej klawiatury – serwisy często posiadają klawiatury na części.

Oczywiście najlepszą opcją będzie zakup i montaż nowej klawiatury, jest to jednak znacznie kosztowniejsze.

Na zdjęciu poniżej przykładowy zdemontowany klawisz (FS Lifebook E8110).

20120131116Nowoczesne, bezpieczne, funkcjonalne instalacje elektryczne w domach i mieszkaniach, teletechnika, systemy alarmowe, automatyka domowa


Kosztorysy inwestorskie, ofertowe, zamienne, dodatkowe, przedmiary robót. Dla urzędów, projektantów, inwestorów, wykonawców Zobacz więcej na www.SKProgress.pl
Ebooki o naprawach laptopów i płyt głównych

Miejsce na Twoją reklamę!
Carlos Rodrigues
Carlos Rodrigues
2022-10-14
Super obsługa! Gorąco polecam ekipa - Sebastian i Arek. Pomogli mi w moim mieszkaniu od zero z ich ogromna wiedza i doświadczenie z zakresu elektryki i Smart Home i jestem bardzo zadowolony z wyniku. Wielkie dzięki! (Przepraszam za wszystkie możliwe błędy ortograficzne i gramatyczne, które są spowodowane tym, że polski język nie jest moim ojczystym. Dałam z siebie wszystko. :) )
Marek Szymonicz
Marek Szymonicz
2021-11-14
Polecam fachowców! Naprawdę zgrana i rzetelna ekipa. Cała elektryka wykonana z kosmetyczną starannością.
Robert R.
Robert R.
2021-10-06
Polecam, kilkakrotnie naprawiałem sprzęt i zawsze bez problemu usterka była usunięta. Przystępne ceny i profesjonalna obsługa.
Jakub Szybiak
Jakub Szybiak
2021-09-28
Gorąco polecam specjalistów, zwłaszcza Pana Sebastiana. Ogromna wiedza i doświadczenie gwarantują wdrożenie w projektach najnowszych technologii z zakresu elektryki i SmartHome. Szybko i sprawnie.
Jolanta Krzemień
Jolanta Krzemień
2021-03-21
Bardzo profesjonalna obsługa. Pan naprawił mi nie działający sterownik do movera (napęd przyczepy campingowej). Ustalił co nie działa, zamówił odpowiednią cześć, przelutował, naprawił i działa a do tego wszystko szybko i profesjonalnie. Korzystałam również z usługi montażu wideo domofonu i siłowników bramy. Bardzo polecam.
Michał Dzik
Michał Dzik
2021-03-14
Szybko sprawnie i w rozsądnej cenie. Polecam usługi tego Pana
Kuba
Kuba
2021-03-08
Wysoka jakość, a przy tym rozsądna cena. Polecam
Alopus Alopus
Alopus Alopus
2021-03-08
Bardzo dobrzy fachowcy, szczególnie pozdrawiam pana Sebastiana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *