Brakujące klawisze – uzupełnianie


450658_53998803Czasem zdarza się, że z klawiatury odpadnie przycisk. Nie oznacza to od razu konieczności wymiany klawiatury na nową. Jeśli przycisk nie jest uszkodzony lub nie zaginął można podjąć próbę montażu takiego klawisza.

Przed montażem należy dokładnie obejrzeć zarówno sam klawisz, jak i prowadnice. Należy sprawdzić dokładnie, czy żaden element nie jest ułamany. Dla porównania można zdemontować inny przycisk tej samej klawiatury i porównać. Klawisz można zdemontować podważając go delikatnie od góry. Bez użycia większej siły powinien odskoczyć.

Jeśli zarówno klawisz jak i jego prowadnice wyglądają na nieuszkodzone można zamontować przycisk. Należy w tym celu przyłożyć klawisz na miejsce i delikatnie dociskać aż do momentu w którym wskoczy na swoje miejsce. Można także delikatnie poruszać dociśniętym przyciskiem na boki lub obracać nim aż do wskoczenia w zatrzaski.

Należy tu pamiętać o delikatnym traktowaniu klawisza, ponieważ można połamać zarówno zaczepy klawisza jak i jego prowadnice.

W przypadku zgubienia lub uszkodzenia klawisza można w wielu przypadkach dokupić pojedynczy używany klawisz. Warunkiem powodzenia montażu takiego klawisza jest dobry stan prowadnic oraz oczywiście sprawne zatrzaski i właściwy model zakupionego klawisza.

W przypadku uszkodzonych prowadnic klawisza można zapytać sprzedawców pojedynczych przycisków o prowadnice lub serwis o możliwość naprawy uszkodzonej klawiatury – serwisy często posiadają klawiatury na części.

Oczywiście najlepszą opcją będzie zakup i montaż nowej klawiatury, jest to jednak znacznie kosztowniejsze.

Na zdjęciu poniżej przykładowy zdemontowany klawisz (FS Lifebook E8110).

20120131116Instalacje elektryczne, systemy alarmowe, inteligentne domy: projekty, konsultacje, wykonanie, modyfikacje, integracje.