System operacyjny lub bios nie widzi napędu CD/DVD


Jeśli system operacyjny nie widzi napędu CD/DVD (np.w Windows nie pojawia się ikona w okienku „Mój Komputer” lub „Komputer”) należy sprawdzić w managerze urządzeń czy znajdują się tam nierozpoznane urządzenia lub oznaczone wykrzyknikiem.

Jeśli w managerze urządzeń znajdują się nierozpoznane urządzenia lub oznaczone wykrzyknikiem najpierw należy zaktualizować sterowniki urządzeń oznaczonych wykrzyknikiem lub jako nieznane.

Jeśli w managerze urządzeń napęd jest niewidoczny należy najpierw spróbować opcji „skanuj w poszukiwaniu urządzeń”. Jeśli napędy nadal nie zostaną wykryte należy sprawdzić, czy napęd jest widoczny w biosie.

Jeśli bios widzi poprawnie napęd – problem prawdopodobnie leży w systemie operacyjnym. Jeśli bios nie widzi napędu potencjalne problemy to uszkodzenie napędu lub uszkodzenie płyty głównej. W tym przypadku należy podmienić napęd na sprawny (może być np. ze słabym laserem, ważne aby był rozpoznawany przez bios) lub sprawdzić posiadany napęd w innym laptopie. Jeśli napęd jest widoczny w biosie innego laptopa lub bios naszego laptopa nie widzi sprawnego napędu – prawdopodobne jest uszkodzenie płyty głównej.

Najczęstsze usterki płyty głównej związane z nieprawidłowym funkcjonowaniem napędu optycznego to brak prawidłowego zasilania napędu (zazwyczaj nie słychać pracy napędu i nie otwiera się tacka) oraz chipu obsługującego napęd – w zależności od konstrukcji: most południowy, hybrydowy, PCH, FCH, AiO lub elementów biernych (tzw. „drobnica”).Nowoczesne, bezpieczne, funkcjonalne instalacje elektryczne w domach i mieszkaniach, teletechnika, systemy alarmowe, automatyka domowa


Kosztorysy inwestorskie, ofertowe, zamienne, dodatkowe, przedmiary robót. Dla urzędów, projektantów, inwestorów, wykonawców Zobacz więcej na www.SKProgress.pl
Ebooki o naprawach laptopów i płyt głównych

Miejsce na Twoją reklamę!
Carlos Rodrigues
Carlos Rodrigues
2022-10-14
Super obsługa! Gorąco polecam ekipa - Sebastian i Arek. Pomogli mi w moim mieszkaniu od zero z ich ogromna wiedza i doświadczenie z zakresu elektryki i Smart Home i jestem bardzo zadowolony z wyniku. Wielkie dzięki! (Przepraszam za wszystkie możliwe błędy ortograficzne i gramatyczne, które są spowodowane tym, że polski język nie jest moim ojczystym. Dałam z siebie wszystko. :) )
Marek Szymonicz
Marek Szymonicz
2021-11-14
Polecam fachowców! Naprawdę zgrana i rzetelna ekipa. Cała elektryka wykonana z kosmetyczną starannością.
Robert R.
Robert R.
2021-10-06
Polecam, kilkakrotnie naprawiałem sprzęt i zawsze bez problemu usterka była usunięta. Przystępne ceny i profesjonalna obsługa.
Jakub Szybiak
Jakub Szybiak
2021-09-28
Gorąco polecam specjalistów, zwłaszcza Pana Sebastiana. Ogromna wiedza i doświadczenie gwarantują wdrożenie w projektach najnowszych technologii z zakresu elektryki i SmartHome. Szybko i sprawnie.
Jolanta Krzemień
Jolanta Krzemień
2021-03-21
Bardzo profesjonalna obsługa. Pan naprawił mi nie działający sterownik do movera (napęd przyczepy campingowej). Ustalił co nie działa, zamówił odpowiednią cześć, przelutował, naprawił i działa a do tego wszystko szybko i profesjonalnie. Korzystałam również z usługi montażu wideo domofonu i siłowników bramy. Bardzo polecam.
Michał Dzik
Michał Dzik
2021-03-14
Szybko sprawnie i w rozsądnej cenie. Polecam usługi tego Pana
Kuba
Kuba
2021-03-08
Wysoka jakość, a przy tym rozsądna cena. Polecam
Alopus Alopus
Alopus Alopus
2021-03-08
Bardzo dobrzy fachowcy, szczególnie pozdrawiam pana Sebastiana.