Problemy z działaniem na zasilaczu, ładowaniem – gniazdo zasilania


W przypadku uszkodzonego gniazda zasilacza mogą pojawić się problemy z pracą na samym zasilaczu lub z ładowaniem baterii – brak ładowania, przerywanie ładowania. Usterka może ustępować po obróceniu, wygięciu wtyczki zasilacza.

Objawy: laptop nie pracuje na zasilaczu lub pracuje po wygięciu wtyczki, nie ładuje baterii lub przerywa ładowanie, pracuje poprawnie na naładowanej baterii.

W pierwszej kolejności należy sprawdzić zasilacz – np. uszkodzony kabel lub wtyczka zasilacza może dawać taki sam efekt jak uszkodzone gniazdo.

W przypadku uszkodzenia gniazda lutowanego do płyty używanie laptopa z takim uszkodzeniem może spowodować wypalenie laminatu płyty głównej lub jej fizyczne uszkodzenie – wygięcie lub pęknięcie poprzez wyginanie wtyczki.

W przypadku gniazd lutowanych do płyty w celu wymiany gniazda zasilacza zazwyczaj konieczne jest wyjęcie płyty, wylutowanie gniazda i wlutowanie nowego.

Jeśli wypalony jest laminat – konieczna może być naprawa ścieżek lun w niektórych przypadkach (zwarcie w laminacie) modyfikacja płyty głównej (wyłączenie uszkodzonego laminatu).

Przy okazji warto sprawdzić stan chłodzenia, w razie potrzeby wyczyścić i wymienić pastę termoprzewodzącą.

Przykład gniazda lutowanego do płyty:

W przypadku gniazd łączonych przewodami wymiana może być prostsza (jeśli gniazdo jest na złączu – nie ma potrzeby lutowania). Należy jednak zwrócić uwagę na poprawne ułożenie przewodów w obudowie – aby nie zostały uszkodzone przy składaniu laptopa.

W przypadku gniazd z identyfikacją zasilacza – używanie laptopa z uszkodzonym gniazdem lub przewodami może dojść do uszkodzenia płyty głównej – poprzez zwarcie pinu identyfikacyjnego do jednego z przewodów zasilających.

Oferujemy wymianę gniazd zasilania: zobacz ogłoszenia na Gumtree lub Allegro lub zapytaj – info@naprawa-laptopa.com.pl, +48605060877.Instalacje elektryczne w domach i mieszkaniach, teletechnika, systemy alarmowe, automatyka domowa
Miejsce na reklamę "po treści"
Marek Szymonicz
Marek Szymonicz
2021-11-14
Zweryfikowana
Polecam fachowców! Naprawdę zgrana i rzetelna ekipa. Cała elektryka wykonana z kosmetyczną starannością.
Robert R.
Robert R.
2021-10-06
Zweryfikowana
Polecam, kilkakrotnie naprawiałem sprzęt i zawsze bez problemu usterka była usunięta. Przystępne ceny i profesjonalna obsługa.
Jakub Szybiak
Jakub Szybiak
2021-09-28
Zweryfikowana
Gorąco polecam specjalistów, zwłaszcza Pana Sebastiana. Ogromna wiedza i doświadczenie gwarantują wdrożenie w projektach najnowszych technologii z zakresu elektryki i SmartHome. Szybko i sprawnie.
Jolanta Krzemień
Jolanta Krzemień
2021-03-21
Zweryfikowana
Bardzo profesjonalna obsługa. Pan naprawił mi nie działający sterownik do movera (napęd przyczepy campingowej). Ustalił co nie działa, zamówił odpowiednią cześć, przelutował, naprawił i działa a do tego wszystko szybko i profesjonalnie. Korzystałam również z usługi montażu wideo domofonu i siłowników bramy. Bardzo polecam.
Michał Dzik
Michał Dzik
2021-03-14
Zweryfikowana
Szybko sprawnie i w rozsądnej cenie. Polecam usługi tego Pana
Kuba
Kuba
2021-03-08
Zweryfikowana
Wysoka jakość, a przy tym rozsądna cena. Polecam
Alopus Alopus
Alopus Alopus
2021-03-08
Zweryfikowana
Bardzo dobrzy fachowcy, szczególnie pozdrawiam pana Sebastiana.
Wojtek Zamarski
Wojtek Zamarski
2021-01-27
Zweryfikowana
Pełny profesjonalizm, szybka obsługa, rozsądne ceny. Gorąco polecam!!!