Problemy z działaniem na zasilaczu, ładowaniem – gniazdo zasilania


W przypadku uszkodzonego gniazda zasilacza mogą pojawić się problemy z pracą na samym zasilaczu lub z ładowaniem baterii – brak ładowania, przerywanie ładowania. Usterka może ustępować po obróceniu, wygięciu wtyczki zasilacza.

Objawy: laptop nie pracuje na zasilaczu lub pracuje po wygięciu wtyczki, nie ładuje baterii lub przerywa ładowanie, pracuje poprawnie na naładowanej baterii.

W pierwszej kolejności należy sprawdzić zasilacz – np. uszkodzony kabel lub wtyczka zasilacza może dawać taki sam efekt jak uszkodzone gniazdo.

W przypadku uszkodzenia gniazda lutowanego do płyty używanie laptopa z takim uszkodzeniem może spowodować wypalenie laminatu płyty głównej lub jej fizyczne uszkodzenie – wygięcie lub pęknięcie poprzez wyginanie wtyczki.

W przypadku gniazd lutowanych do płyty w celu wymiany gniazda zasilacza zazwyczaj konieczne jest wyjęcie płyty, wylutowanie gniazda i wlutowanie nowego.

Jeśli wypalony jest laminat – konieczna może być naprawa ścieżek lun w niektórych przypadkach (zwarcie w laminacie) modyfikacja płyty głównej (wyłączenie uszkodzonego laminatu).

Przy okazji warto sprawdzić stan chłodzenia, w razie potrzeby wyczyścić i wymienić pastę termoprzewodzącą.

Przykład gniazda lutowanego do płyty:

W przypadku gniazd łączonych przewodami wymiana może być prostsza (jeśli gniazdo jest na złączu – nie ma potrzeby lutowania). Należy jednak zwrócić uwagę na poprawne ułożenie przewodów w obudowie – aby nie zostały uszkodzone przy składaniu laptopa.

W przypadku gniazd z identyfikacją zasilacza – używanie laptopa z uszkodzonym gniazdem lub przewodami może dojść do uszkodzenia płyty głównej – poprzez zwarcie pinu identyfikacyjnego do jednego z przewodów zasilających.

Oferujemy wymianę gniazd zasilania: zobacz ogłoszenia na Gumtree lub Allegro lub zapytaj – info@naprawa-laptopa.com.pl, +48605060877.Inteligentne domy: Projekty, konsultacje, wykonanie, modyfikacje/ integracje.
Dla klientów indywidualnych i projektantów.

Michał Dzik
Michał Dzik
2021-03-14
Zweryfikowana
Szybko sprawnie i w rozsądnej cenie. Polecam usługi tego Pana
Kuba
Kuba
2021-03-08
Zweryfikowana
Wysoka jakość, a przy tym rozsądna cena. Polecam
Alopus Alopus
Alopus Alopus
2021-03-08
Zweryfikowana
Bardzo dobrzy fachowcy, szczególnie pozdrawiam pana Sebastiana.
Wojtek Zamarski
Wojtek Zamarski
2021-01-27
Zweryfikowana
Pełny profesjonalizm, szybka obsługa, rozsądne ceny. Gorąco polecam!!!
Jerzy Jurecky
Jerzy Jurecky
2020-12-15
Zweryfikowana
Mistrz, od lat korzystam i serdecznie polecam.
Jurek Walek
Jurek Walek
2020-12-12
Zweryfikowana
Profesjonalizm na wysokim poziomie, duże doświadczenie w naprawie laptopów, zdecydowanie polecam!
Grzegorz Kalinowski
Grzegorz Kalinowski
2020-11-26
Zweryfikowana
Polecam serwis w 100% pełen profesjonalizm i fachowość.
Bartosz Ignaczuk
Bartosz Ignaczuk
2020-11-24
Zweryfikowana
Doskonały fachowiec z ogromną wiedzą, umiejętnościami i podejściem do klienta. Współpracujemy od kilku lat i zawsze byłem w pełni zadowolony z efektów. Pełen profesjonalizm. Gorąco polecam!