Czyszczenie układu chłodzenia oraz wymiana past termoprzewodzących [film]


Jak wyczyścić układ chłodzenia oraz wymienić pasty termoprzewodzące w laptopie.

 

Czyszczenie chłodzenia oraz wymiana past termoprzewodzących:

 

 

Przy okazji warto wymienić także termopady (nie zostało to pokazane na filmie).

Pominięto także rozbieranie i składanie laptopa.

Na co warto zwrócić uwagę:
– im mniejsza odległość radiatora od układu (cieńsza warstwa pasty) tym większa wydajność odbierania ciepła z układu
– pasta powinna być rozprowadzona na całym rdzeniu
– z powyższych powodów pastę najlepiej nakładać cienką warstwą pokrywającą cały rdzeń
– rdzeń układu powinien być czysty – np. ziarnko piasku może spowodować nieprawidłowe przyleganie układu chłodzenia do rdzenia chipu i znaczny spadek wydajności chłodzenia i wyższe temperatury (stąd „przedmuchanie” układów po czyszczeniu)
– nie warto oszczędzać na jakości pasty termoprzewodzącej i termopadów – od tego zależy zarówno efekt jak i trwałość efektu (temperatury).
– jeśli sprężone powietrze nie wystarcza do usunięcia kurzu (jeśli jest go dużo i jest „zbity” w tzw. dywanik) można usunąć kurz po rozebraniu wentylatora.
– w niektórych laptopach możliwy jest dostęp do układu chłodzenia przez klapkę serwisową – nie ma wtedy potrzeby demontażu laptopa.

 Nowoczesne, bezpieczne, funkcjonalne instalacje elektryczne w domach i mieszkaniach, teletechnika, systemy alarmowe, automatyka domowa


Kosztorysy inwestorskie, ofertowe, zamienne, dodatkowe, przedmiary robót. Dla urzędów, projektantów, inwestorów, wykonawców Zobacz więcej na www.SKProgress.pl
Ebooki o naprawach laptopów i płyt głównych

Miejsce na Twoją reklamę!
Carlos Rodrigues
Carlos Rodrigues
2022-10-14
Super obsługa! Gorąco polecam ekipa - Sebastian i Arek. Pomogli mi w moim mieszkaniu od zero z ich ogromna wiedza i doświadczenie z zakresu elektryki i Smart Home i jestem bardzo zadowolony z wyniku. Wielkie dzięki! (Przepraszam za wszystkie możliwe błędy ortograficzne i gramatyczne, które są spowodowane tym, że polski język nie jest moim ojczystym. Dałam z siebie wszystko. :) )
Marek Szymonicz
Marek Szymonicz
2021-11-14
Polecam fachowców! Naprawdę zgrana i rzetelna ekipa. Cała elektryka wykonana z kosmetyczną starannością.
Robert R.
Robert R.
2021-10-06
Polecam, kilkakrotnie naprawiałem sprzęt i zawsze bez problemu usterka była usunięta. Przystępne ceny i profesjonalna obsługa.
Jakub Szybiak
Jakub Szybiak
2021-09-28
Gorąco polecam specjalistów, zwłaszcza Pana Sebastiana. Ogromna wiedza i doświadczenie gwarantują wdrożenie w projektach najnowszych technologii z zakresu elektryki i SmartHome. Szybko i sprawnie.
Jolanta Krzemień
Jolanta Krzemień
2021-03-21
Bardzo profesjonalna obsługa. Pan naprawił mi nie działający sterownik do movera (napęd przyczepy campingowej). Ustalił co nie działa, zamówił odpowiednią cześć, przelutował, naprawił i działa a do tego wszystko szybko i profesjonalnie. Korzystałam również z usługi montażu wideo domofonu i siłowników bramy. Bardzo polecam.
Michał Dzik
Michał Dzik
2021-03-14
Szybko sprawnie i w rozsądnej cenie. Polecam usługi tego Pana
Kuba
Kuba
2021-03-08
Wysoka jakość, a przy tym rozsądna cena. Polecam
Alopus Alopus
Alopus Alopus
2021-03-08
Bardzo dobrzy fachowcy, szczególnie pozdrawiam pana Sebastiana.