Płyta główna laptopa – POST – procedura startowa


Podczas startu płyty głównej kontroler KBC wykonuje zawartą w BIOS serię testów urządzeń płyty głównej i w przypadku uszkodzenia urządzenia lub połączenia z tym urządzeniem procedura startu jest przerywana. “Ukoronowaniem” procedury POST jest próba załadowania systemu z nośnika (dysku, CD/DVD, USB – w zależności od ustawień w BIOSie).Jeśli procedura POST zostaje przerwana przydatnym narzędziem jest karta diagnostyczna.

Pozwala ona “namierzyć” urządzenie odpowiedzialne za zatrzymanie procedury POST.W czasie startu płyty KBC uruchamia przetwornice, a po ich poprawnym starcie sygnał “POWERGOOD” jest przekazywany do KBC.

Uzyskanie sygnału “POWERGOOD”  na odpowiedniej nóżce KBC pozwala stwierdzić poprawność pracy układów zasilania.Podczas procedury POST resetowane i sprawdzane są poszczególne urządzenia płyty głównej, testowana pamięć RAM. Błędny sygnał lub brak sygnału od testowanego urządzenia przerywa procedurę POST – uruchamianie płyty głównej zostaje zatrzymane.Pozytywne zakończenie procedury post i próba załadowania systemu operacyjnego kończy zazwyczaj pracę BIOSu.Kontroler KBC pracuje nadal kontrolując między innymi: układy zasilania, klawiaturę, touchpad, temperaturę z czujników i pracę wentylatorów, jasność matrycy. Przykładowa karta diagnostyczna.Inteligentne domy: Projekty, konsultacje, wykonanie, modyfikacje/ integracje.
Dla klientów indywidualnych i projektantów.

Jerzy Jurecky
Jerzy Jurecky
2020-12-15
Zweryfikowana
Mistrz, od lat korzystam i serdecznie polecam.
Jurek Walek
Jurek Walek
2020-12-12
Zweryfikowana
Profesjonalizm na wysokim poziomie, duże doświadczenie w naprawie laptopów, zdecydowanie polecam!
Grzegorz Kalinowski
Grzegorz Kalinowski
2020-11-26
Zweryfikowana
Polecam serwis w 100% pełen profesjonalizm i fachowość.
Bartosz Ignaczuk
Bartosz Ignaczuk
2020-11-24
Zweryfikowana
Doskonały fachowiec z ogromną wiedzą, umiejętnościami i podejściem do klienta. Współpracujemy od kilku lat i zawsze byłem w pełni zadowolony z efektów. Pełen profesjonalizm. Gorąco polecam!
Łukasz Piechula
Łukasz Piechula
2020-10-07
Zweryfikowana
Polecam ten serwis. Umiejętności na najwyższym poziomie. Każda naprawa szybka i za uczciwą cenę. Tutaj nie ma rzeczy niemożliwych do naprawy :)