Wymiana klawiatury w laptopie


W internecie dostępne są także opisy i filmy pokazujące sposoby wymiany klawiatur dla poszczególnych modeli. Przed rozpoczęciem wymiany warto zapoznać się filami aby ocenić sposób skomplikowania czynności oraz potrzebne narzędzia i na tej podstawie ocenić czy wymieniać samodzielnie czy oddać do wymiany do serwisu.

Szczególnie trudna jest wymiana w przypadku klawiatur wyspowych wbudowanych w palmrest. Takie klawiatury zazwyczaj są od spodu mocowane na zgrzewanych kołkach.
W przypadku mocowania klawiatur “od góry” wymiana często jest stosunkowo prostą czynnością.


Poniżej przykład klawiatury wyspowej mocowanej w palmreście na zgrzewanych kołeczkach.

Istnieją także znacznie prostsze mocowania nie wymagające demontażu całego palmresu, a jedynie kilku zatrzasków. Ze względu na mnogość rozwiązań warto zapoznać się z wymianą klawiatury w konkretnym modelu laptopa.

Najczęściej spotykane są dwa rodzaje mocowania taśmy klawiatury – na zatrzaskach oraz pod panelem. Można spotkać także wciskane wtyczki (np. Lenovo Thinpad).

20120131112

W obu przypadkach należy pamiętać o tym, że klawiatura jest połączona z płytą główną taśmą przewodzącą, więc należy ją demontować delikatnie sprawdzając połączenie, odłączyć taśmę od płyty głównej (odblokowując zatrzask) i dopiero wtedy unieść całkiem klawiaturę.

20120131112

W pierwszym przypadku wystarczy przesunąć zatrzaski przytrzymujące klawiaturę i klawiatura powinna sama “wyskoczyć”.

W drugim przypadku mocowania klawiatury pod panelem należy odkręcić śrubki mocujące panel (zazwyczaj znajdują się pod spodem laptopa i/lub pod baterią), zdemontować panel, odkręcić klawiaturę (jeśli jest przykręcona) i odpiąć taśmę łączącą klawiaturę z płytą główną.

Montaż klawiatury należ przeprowadzić podobnie jak demontaż, wykonując czynności w odwrotnej kolejności.

W przypadku montażu na zatrzaski po ułożeniu klawiatury należy ją docisnąć aż zatrzasną się zatrzaski utrzymujące ją na miejscu.Inteligentne domy: Projekty, konsultacje, wykonanie, modyfikacje/ integracje.
Dla klientów indywidualnych i projektantów.

Wojtek Zamarski
Wojtek Zamarski
2021-01-27
Zweryfikowana
Pełny profesjonalizm, szybka obsługa, rozsądne ceny. Gorąco polecam!!!
Jerzy Jurecky
Jerzy Jurecky
2020-12-15
Zweryfikowana
Mistrz, od lat korzystam i serdecznie polecam.
Jurek Walek
Jurek Walek
2020-12-12
Zweryfikowana
Profesjonalizm na wysokim poziomie, duże doświadczenie w naprawie laptopów, zdecydowanie polecam!
Grzegorz Kalinowski
Grzegorz Kalinowski
2020-11-26
Zweryfikowana
Polecam serwis w 100% pełen profesjonalizm i fachowość.
Bartosz Ignaczuk
Bartosz Ignaczuk
2020-11-24
Zweryfikowana
Doskonały fachowiec z ogromną wiedzą, umiejętnościami i podejściem do klienta. Współpracujemy od kilku lat i zawsze byłem w pełni zadowolony z efektów. Pełen profesjonalizm. Gorąco polecam!
Łukasz Piechula
Łukasz Piechula
2020-10-07
Zweryfikowana
Polecam ten serwis. Umiejętności na najwyższym poziomie. Każda naprawa szybka i za uczciwą cenę. Tutaj nie ma rzeczy niemożliwych do naprawy :)
8aRteq
8aRteq
2020-10-06
Zweryfikowana
Pełen Profesjonalizm i umiejętności wzorowe podejście do sprawy i klienta. SZYBKO SPRAWNIE PROFESJONALNE Polecam 5/5 dziękuję bardzo za uratowanie mojego laptopa 😁