Wymiana klawiatury w laptopie


W internecie dostępne są także opisy i filmy pokazujące sposoby wymiany klawiatur dla poszczególnych modeli. Przed rozpoczęciem wymiany warto zapoznać się filami aby ocenić sposób skomplikowania czynności oraz potrzebne narzędzia i na tej podstawie ocenić czy wymieniać samodzielnie czy oddać do wymiany do serwisu.

Szczególnie trudna jest wymiana w przypadku klawiatur wyspowych wbudowanych w palmrest. Takie klawiatury zazwyczaj są od spodu mocowane na zgrzewanych kołkach.
W przypadku mocowania klawiatur „od góry” wymiana często jest stosunkowo prostą czynnością.


Poniżej przykład klawiatury wyspowej mocowanej w palmreście na zgrzewanych kołeczkach.

Istnieją także znacznie prostsze mocowania nie wymagające demontażu całego palmresu, a jedynie kilku zatrzasków. Ze względu na mnogość rozwiązań warto zapoznać się z wymianą klawiatury w konkretnym modelu laptopa.

Najczęściej spotykane są dwa rodzaje mocowania taśmy klawiatury – na zatrzaskach oraz pod panelem. Można spotkać także wciskane wtyczki (np. Lenovo Thinpad).

20120131112

W obu przypadkach należy pamiętać o tym, że klawiatura jest połączona z płytą główną taśmą przewodzącą, więc należy ją demontować delikatnie sprawdzając połączenie, odłączyć taśmę od płyty głównej (odblokowując zatrzask) i dopiero wtedy unieść całkiem klawiaturę.

20120131112

W pierwszym przypadku wystarczy przesunąć zatrzaski przytrzymujące klawiaturę i klawiatura powinna sama „wyskoczyć”.

W drugim przypadku mocowania klawiatury pod panelem należy odkręcić śrubki mocujące panel (zazwyczaj znajdują się pod spodem laptopa i/lub pod baterią), zdemontować panel, odkręcić klawiaturę (jeśli jest przykręcona) i odpiąć taśmę łączącą klawiaturę z płytą główną.

Montaż klawiatury należ przeprowadzić podobnie jak demontaż, wykonując czynności w odwrotnej kolejności.

W przypadku montażu na zatrzaski po ułożeniu klawiatury należy ją docisnąć aż zatrzasną się zatrzaski utrzymujące ją na miejscu.Nowoczesne, bezpieczne, funkcjonalne instalacje elektryczne w domach i mieszkaniach, teletechnika, systemy alarmowe, automatyka domowa


Kosztorysy inwestorskie, ofertowe, zamienne, dodatkowe, przedmiary robót. Dla urzędów, projektantów, inwestorów, wykonawców Zobacz więcej na www.SKProgress.pl
Ebooki o naprawach laptopów i płyt głównych

Miejsce na Twoją reklamę!
Carlos Rodrigues
Carlos Rodrigues
2022-10-14
Super obsługa! Gorąco polecam ekipa - Sebastian i Arek. Pomogli mi w moim mieszkaniu od zero z ich ogromna wiedza i doświadczenie z zakresu elektryki i Smart Home i jestem bardzo zadowolony z wyniku. Wielkie dzięki! (Przepraszam za wszystkie możliwe błędy ortograficzne i gramatyczne, które są spowodowane tym, że polski język nie jest moim ojczystym. Dałam z siebie wszystko. :) )
Marek Szymonicz
Marek Szymonicz
2021-11-14
Polecam fachowców! Naprawdę zgrana i rzetelna ekipa. Cała elektryka wykonana z kosmetyczną starannością.
Robert R.
Robert R.
2021-10-06
Polecam, kilkakrotnie naprawiałem sprzęt i zawsze bez problemu usterka była usunięta. Przystępne ceny i profesjonalna obsługa.
Jakub Szybiak
Jakub Szybiak
2021-09-28
Gorąco polecam specjalistów, zwłaszcza Pana Sebastiana. Ogromna wiedza i doświadczenie gwarantują wdrożenie w projektach najnowszych technologii z zakresu elektryki i SmartHome. Szybko i sprawnie.
Jolanta Krzemień
Jolanta Krzemień
2021-03-21
Bardzo profesjonalna obsługa. Pan naprawił mi nie działający sterownik do movera (napęd przyczepy campingowej). Ustalił co nie działa, zamówił odpowiednią cześć, przelutował, naprawił i działa a do tego wszystko szybko i profesjonalnie. Korzystałam również z usługi montażu wideo domofonu i siłowników bramy. Bardzo polecam.
Michał Dzik
Michał Dzik
2021-03-14
Szybko sprawnie i w rozsądnej cenie. Polecam usługi tego Pana
Kuba
Kuba
2021-03-08
Wysoka jakość, a przy tym rozsądna cena. Polecam
Alopus Alopus
Alopus Alopus
2021-03-08
Bardzo dobrzy fachowcy, szczególnie pozdrawiam pana Sebastiana.