Bezprzewodowa karta sieciowa WiFI – nie działa lub działa nieprawidłowo


Zapraszam do zapoznania się z podstawami.Przed rozebraniem laptopa należy:

Sprawdzić, czy karta nie jest wyłączona (w biosie lub skrótem klawiaturowym).

Sprawdzić, czy jest rozpoznawalna przez bios. Jeśli tak,to uruchomić laptopa z bootowalnej płyty z systemem typu Live – np. Ubuntu Live (darmowy) i sprawdzić działanie karty sieciowej WiFI – wykluczyć problemy ze sterownikami systemu.

sprawdzić działanie internetu, routera, itp – wykluczyć czynniki zewnętrzne.

Za prawidłowe działanie karty sieciowej odpowiadają: moduł karty WiFI, most południowy, gniazdo karty. Uszkodzone mogą być także połączenia na płycie głównej.

Karty WiFi w laptopach najczęściej znajdują się pod klapkami.

Poniżej zdjęcia standardowych kart WiFi:

Jeśli karta jest prawidłowo rozpoznawana przez system i wykrywa sieci, ale ma słaby zasięg należy sprawdzić anteny (najczęściej w obudowie matrycy) i połączenia karty z antenami.

Kartę warto wyjąć i wyczyścić styki, po czym sprawdzić czy działa prawidłowo.

Jeśli powyższe działania nie rozwiążą problemu należy podstawić na próbę sprawną kartę WiFi.

Innymi przyczynami nie działania karty może być uszkodzenie na płycie głównej – między innymi mostu południowego.

W celu diagnozy można  wygrzać most południowy w celu zdiagnozowania uszkodzenia chipu.

Jeśli po wygrzaniu rdzenia karta WiFI zacznie działać – most należy wymienić. Brak działania karty WiFi po wygrzaniu nie gwarantuje sprawności mostu południowego.

Jeśli wygrzewanie mostu nie przyniesie oczekiwanych rezultatów (działanie działanie karty WiFI) można wykonać reflow lub reballing mostu. Jeśli karta WiFI zacznie działać po reballingu lub reflow (przy założeniu, że prawidłowo wykonano wygrzewanie rdzenia i karta WiFi nie zaczęła działać) można przejść do testów laptopa.

Rozwiązaniem zastępczym i tańszym od naprawy płyty głównej może być zakup zewnętrznej karty WiFi – np. expresscard lub PCMCIA.Nowoczesne, bezpieczne, funkcjonalne instalacje elektryczne w domach i mieszkaniach, teletechnika, systemy alarmowe, automatyka domowa


Kosztorysy inwestorskie, ofertowe, zamienne, dodatkowe, przedmiary robót. Dla urzędów, projektantów, inwestorów, wykonawców Zobacz więcej na www.SKProgress.pl
Ebooki o naprawach laptopów i płyt głównych

Miejsce na Twoją reklamę!
Carlos Rodrigues
Carlos Rodrigues
2022-10-14
Super obsługa! Gorąco polecam ekipa - Sebastian i Arek. Pomogli mi w moim mieszkaniu od zero z ich ogromna wiedza i doświadczenie z zakresu elektryki i Smart Home i jestem bardzo zadowolony z wyniku. Wielkie dzięki! (Przepraszam za wszystkie możliwe błędy ortograficzne i gramatyczne, które są spowodowane tym, że polski język nie jest moim ojczystym. Dałam z siebie wszystko. :) )
Marek Szymonicz
Marek Szymonicz
2021-11-14
Polecam fachowców! Naprawdę zgrana i rzetelna ekipa. Cała elektryka wykonana z kosmetyczną starannością.
Robert R.
Robert R.
2021-10-06
Polecam, kilkakrotnie naprawiałem sprzęt i zawsze bez problemu usterka była usunięta. Przystępne ceny i profesjonalna obsługa.
Jakub Szybiak
Jakub Szybiak
2021-09-28
Gorąco polecam specjalistów, zwłaszcza Pana Sebastiana. Ogromna wiedza i doświadczenie gwarantują wdrożenie w projektach najnowszych technologii z zakresu elektryki i SmartHome. Szybko i sprawnie.
Jolanta Krzemień
Jolanta Krzemień
2021-03-21
Bardzo profesjonalna obsługa. Pan naprawił mi nie działający sterownik do movera (napęd przyczepy campingowej). Ustalił co nie działa, zamówił odpowiednią cześć, przelutował, naprawił i działa a do tego wszystko szybko i profesjonalnie. Korzystałam również z usługi montażu wideo domofonu i siłowników bramy. Bardzo polecam.
Michał Dzik
Michał Dzik
2021-03-14
Szybko sprawnie i w rozsądnej cenie. Polecam usługi tego Pana
Kuba
Kuba
2021-03-08
Wysoka jakość, a przy tym rozsądna cena. Polecam
Alopus Alopus
Alopus Alopus
2021-03-08
Bardzo dobrzy fachowcy, szczególnie pozdrawiam pana Sebastiana.