Najprostsze automatyzacje


Najprostsze automatyzacje można wykonać nawet w przypadku posiadania jednego urządzenia i aplikacji od producenta urządzenia.

W przykładzie aplikacja eWelink dla urządzeń Sonoff. Aby wykonać automatyzację (scenariusz) wystarczy nawet jedno urządzenie. Można jego działanie (włączenie lub wyłączenie) oprzeć o np. zegar (z możliwością powtarzania), wschody/zachody słońca, działanie innych urządzeń w ramach tej aplikacji.

Można np. zaplanować wyłączenie lub włączenie światła o danej godzinie lub powiązanie z innym urządzeniem – np. gasząc jedno światło automatycznie gaszone jest inne światło lub wyłączane urządzenie zasilane z gniazdka (poprzez S26).

Poza nadaniem nazwy trzeba zdefiniować wyzwalacz (trigger) oraz akcje jaka ma być wykonana (action).

Poniżej przykład wyłączania światła opartego o zegar – od poniedziałku do piątku o 22.30 zostanie wyłączone światło.

Takie automatyzacje mają wiele ograniczeń – zależnie od producenta sprzętu i aplikacji mogą posiadać lub nie opcje dodania warunków. Największym jednak ograniczeniem jest zawężenie do urządzeń jednego producenta.

Do tworzenia bardziej rozbudowanych automatyzacji opartych o urządzenia różnych producentów można użyć np. Home Assistant’a.Instalacje elektryczne, systemy alarmowe, inteligentne domy: projekty, konsultacje, wykonanie, modyfikacje, integracje.
Marek Szymonicz
Marek Szymonicz
2021-11-14
Zweryfikowana
Polecam fachowców! Naprawdę zgrana i rzetelna ekipa. Cała elektryka wykonana z kosmetyczną starannością.
Robert R.
Robert R.
2021-10-06
Zweryfikowana
Polecam, kilkakrotnie naprawiałem sprzęt i zawsze bez problemu usterka była usunięta. Przystępne ceny i profesjonalna obsługa.
Jakub Szybiak
Jakub Szybiak
2021-09-28
Zweryfikowana
Gorąco polecam specjalistów, zwłaszcza Pana Sebastiana. Ogromna wiedza i doświadczenie gwarantują wdrożenie w projektach najnowszych technologii z zakresu elektryki i SmartHome. Szybko i sprawnie.
Jolanta Krzemień
Jolanta Krzemień
2021-03-21
Zweryfikowana
Bardzo profesjonalna obsługa. Pan naprawił mi nie działający sterownik do movera (napęd przyczepy campingowej). Ustalił co nie działa, zamówił odpowiednią cześć, przelutował, naprawił i działa a do tego wszystko szybko i profesjonalnie. Korzystałam również z usługi montażu wideo domofonu i siłowników bramy. Bardzo polecam.
Michał Dzik
Michał Dzik
2021-03-14
Zweryfikowana
Szybko sprawnie i w rozsądnej cenie. Polecam usługi tego Pana
Kuba
Kuba
2021-03-08
Zweryfikowana
Wysoka jakość, a przy tym rozsądna cena. Polecam
Alopus Alopus
Alopus Alopus
2021-03-08
Zweryfikowana
Bardzo dobrzy fachowcy, szczególnie pozdrawiam pana Sebastiana.
Wojtek Zamarski
Wojtek Zamarski
2021-01-27
Zweryfikowana
Pełny profesjonalizm, szybka obsługa, rozsądne ceny. Gorąco polecam!!!